ANASAYFA
/ HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

ASAR MİMARLIK

Restorasyon projeleri, mimari tasarım, mevcut ve tarihi yapılarda iç mimarlık ve danışmanlık hizmetleri olmak üzere geniş bir yelpazeye sahip olan Asar Mimarlık faaliyetlerine 2001 yılında başlamıştır.

Ağırlıklı olarak restorasyon konusunda hizmet veren Asar Mimarlık, tarihi yapıların kimliklerini kaybetmeden günümüz ihtiyaçlarına da cevap verecek şekilde gelecek nesillere ulaşmasını kendisine vizyon olarak belirlemiştir.

Muğla ve çevresi başta olmak üzere Sit Alanlarında Mimari Projeler ve Restorasyon uygulamaları yanı sıra hukuki süreçleri de kapsayan müşavirlik hizmetleri veren firmamızın korumacılık ve sürdürülebilirlik ilkesini, bilimsel teknikler kullanarak restorasyon uygulamalarına taşımak ana amacı olmuştur.

Ekibimiz

Y. Mimar

Meral Oğuz Bol

1996 yılında YTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 2000 Yılında aynı üniversitede Yüksek lisansını tamamladı. Özellikle eski eserlerin restorasyonunu temel hedef olarak seçmiş ve bu amaçla 2001 yılında Atölye’m Tasarım Uygulama mimarlık ofisini ve 2006 yılında da ASAR Anı Sanat Araştırma Restorasyon Mimarlık şirketini kurmuştur.

Y. Mimar

Aslı Candan

1985 yılında Ankara’da doğdu. 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden mezun oldu. ODTÜ’de Kültürel Mirası Koruma Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. İstanbul ve Ankara’da, Anıtsal Yapılar ve Sivil Mimarlık Örneği Yapıların restorasyonu projelerinde  proje sorumlusu ve şantiye şefi olarak görevler üstlendi. Çalışma ve araştırmalara Asar Mimarlık bünyesinde devam etmektedir.

Mimar

R. Barış Önal

1988 yılında Isparta’da doğdu. İzmir Gediz Üniversitesi Mimarlık Bölümüne burslu olarak kaydoldu ve bölüm 1.si olarak mezun oldu. Eğitimi süresince birçok ulusal ve uluslararası yarışmaya katıldı, dereceler aldı. Ulusal ve uluslararası workshoplara katıldı,. 2023 yılından itibaren ASAR Mimarlık bünyesine mimari tasarım / koruma projeleri ekibine ve eş zamanlı olarak projelerin uygulama denetimlerinde şantiye ekibine dahil olmuştur.

Mühendis

İsmail Kemal Bol

1961 Fethiye doğumludur. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümü 1985 mezunudur. 2008 yılına kadar İzmir’de IT sektöründe yönetici ve firma ortağı olarak çeşitli projelerde hizmetler verdi. 2008 yılından beri şirketin idari işlerini ve inşaat faaliyetlerini yürütmektedir. Şirket bünyesindeki TÜRKKEP Kayıtlı Elektronik Posta A.Ş. Muğla Başvuru Merkezi olarak E-dönüşüm Hizmetleri vermektedir.

Tekniker

Çağlar Keçeci

1990 yılında Muğla’da doğdu. Dumlupınar Üniversitesi, Mimari Restorasyon Bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında çini restorasyonu ve Selçuklu mimari motifleri üzerine çalışmalarda bulundu.. 10.10.2012 tarihinden itibaren Asar Mimarlık bünyesinde mesleki çalışmalarını sürdürmektedir.

Çözüm Ortaklarımız

Arşiv Uzmanı

Neslihan Albayrak

1999-2003 arası İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimi aldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’ne bağlı Müzecilik Yüksek Lisans programını 2009’da tamamladı. Farklı uzmanlık alanlarındaki müzelerin kurulum süreci ve süreli sergi hazırlıklarında yer aldı.

İç Mimar

Ümit Elgin

1971 yılında İstanbul’da doğdu. 1995 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Müze/sergi salonu projeleri, köprü tasarımı, tekne tasarımı, ofis, cafe ve konut tasarımı da dahil olmak üzere birçok projede yer aldı. Ek olarak çeşitli kurum ve üniversitelere konuk öğretim görevlisi olarak katılmaktadır

Fotogrametri Uzmanı

Kemal Gülcen

Uzun yıllar fotogrametri alanında çalışmış, alanında tecrübeli bir isimdir. Rölöve çalışmaları aşamasında lazer scanner hizmeti  desteği vermektedir.

Marka Danışmanı

Erkin Aydın

1988 yılında Muğla’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri sanatlarından mezun olduktan sonra uzun yıllar İstanbul’da Etkinlik ve Marka danışmanlığı yaptı. Günümüzde profesyonel hayatına Belçika’da uluslararası firmalara danışmanlık vererek devam ediyor.